Kaip atrodyti stilingai, neapsikrauti daiktais, o turimus drabužius panaudoti (ne tik laikyti spintoje)? „Kapsulinė spinta“ arba „kapsulinis garderobas“ skuba jums į pagalbą! Nepatikėsite, bet kapsulinį garderobą esame išbandę visi!
Ar jums tikrai reikia tiek daiktų?
Į atostogų kelionę visos spintos ar visų turimų drabužių pasiimti negalite. Tenka apsispręsti, kokie drabužiai yra būtiniausi ir reikalingiausi, o tai jau yra kapsulinis garderobas. Terminą į stileivų žodynus įvedė Susie Faux, butiko Londone savininkė, 1970 metais. S.Faux nuomone moteriai, kuri nori atrodyti stilingai reikia labai nedaug – keleto geros kokybės sijonų, kelnių, paltų kurie gali būti derinami su keliais apgalvotai įsigytais sezoniniais pirkiniais. 1985 m. dizainerė Donna Karan šią idėją perteikė savaip ir mados pasauliui pristatė kapsulinę kolekciją, kurią sudarė tik devyni drabužiai, kurie derinami tarpusavyje leido kurti vis naujus derinius ir atrodyti vis kitaip.
Kapsulinio garderobo idėja – turėti tik pačius reikalingiausius, geros kokybės daiktus kurie tarnautų ne vieną sezoną, bet kartu ir puikiai derėtų tarpusavyje, tiktų įvairioms progoms. Kapsulę gal sudaryti 5 (ekstremalus variantas, labiau tinkamas tam tikrai sričiai – darbui, sportui, kelionėms ir t.t.), 24, 32, 40 drabužių ir aksesuarų – tiesa, šis skaičius gali kisti. Svarbiausia – išgryninti savo stilių ir kritiškai nuspręsti, kokie drabužiai yra nereikalingi. Skamba kaip iššūkis? Nebus sunku, jei mokėsite kontroliuoti savo spintą.
Pagrindiniai vyro kapsulinės spintos drabužiai:
Kostiumas Džinsai
Paltas Marškinėliai
Medvilniniai apatiniai marškinėliai Švarkas
Kelnės Pora batų skirtų tam tikroms progoms
Pora batų skirtų kasdieni Sportbačiai
Žieminiai batai Vilnonis megztinis
Laikrodis Striukė
Apatiniai, kojinės Megztas šalikas Akiniai nuo saulės
Laisvė kurti
Pirmiausia pradėkite nuo spintos revizijos. Kokios spalvos joje dominuoja? Jei esate žemės spalvų (ruda, žalia, mėlyna ir pan.) mėgėjas – ar verta pasilikti spintoje nuo paauglystės besimėtančius oranžinius marškinėlius? Jei esate ryšių spalvų gerbėjas, ar tikrai rasite laiko nešioti nuobodžioms pilkoms kojinėms? Jei drabužio niekada nevilkėjote, tikėtina, kad jis tik užima vietą jūsų spintoje. Galbūt turite drabužių, kurie tiesiog neatninka jūsų gyvenimo stiliaus? Jei neatsimenate, kada buvote slidinėti, sniego kostiumas tikrai nėra geriausias sprendimas.
Jei jau turite tik tuos drabužius kurie jums tikrai tinka bei patinka – imkitės antro žingsnio. Iš turimų drabužių sukurkite derinius, prie jų priderinkite aksesuarus. Vienas drabužis turi tikti keliems deriniams. Jei, pavyzdžiui, megztinis, tinka ir darbui, ir laisvalaikiui, ir šventiniam deriniui – puiku. Taip išlošiate ne tik vietos spintoje, bet ir užsitikrinate, kad įsigytas drabužis bus naudojamas.
Ką daryti, jei kažko trūksta? Įsigykite apgalvotai. Prieš pirkdamas gerai pasvarstykite, ar jūsų perkamas drabužis ar aksesuaras dera prie kuriamos kapsulinės spintos idėjos, spalvų, stiliaus. Ar galite jį priderinti prie kelių jau turimų drabužių? Įvertinkite, ar drabužis ilgaamžis – kokybiškas, neišeinantis iš mados. Sezonui turėtų užtekti 5 derinių (apytiksliai 25 drabužių). Skirtingi mados žinovai nesutaria – vieni pataria įtraukti aksesuarus į kapsulinę spintą, kiti leidžia jų neskaičiuoti. Tiesa, aksesuarai gali žymiai pakeisti įvaizdį, todėl į juos investuoti verta.
Jei tai ne man
Kapsulinis garderobas turi ir kritikų – ne visiems patinka visą sezoną arba dar ilgiau nešioti tuos pačius drabužių, kai kuriems pritrūksta fantazijos, kitiems – užsispyrimo laikytis kapsulinės spintos principų. Ne visiems vyrams patinka ir nuolat minimas minimalizmas – juk kartais norisi paeksperimentuoti ir pasirinkti ką nors visiškai netikėto. Kai kurie teigia, kad toks drabužių pasirinkimas neleidžia atskleisti charakterio, asmeninio stiliaus. O kartais deriniai gali tiesiog „nesusidėlioti“ – kaina, kuri išauga reikalingiems ir spintą suvienodinančiams drabužiams įsigyti, būna tiesiog per didelė. Kritikai pabrėžia, kad tokia „spinta“ yra ganėtinai ribojanti, o laikas kuris sugaištamas derinimui ir drabužių paieškai – toks pat kaip ir turint šiais principais nesivadovaujant sudarytą spintą. Skeptikai teigia, kad didžiausią džiaugsmą sukelia tvarkinga ir neperkrauta spinta – tą galima pasiekti ir be kapsulinio garderobo principų.
„uRock“ pasiūlymas – išbandykite! Galbūt šis metodas padės ne tik atsisakyti nereikalingų daiktų, bet ir atrasti metodą, kuris taps jūsų stiliaus pagalbininku. Jei ne – nebijokite vadovautis savo stiliaus jausmu ir vis atraskite ką nors naujo!
Vyrai ir kapsulinis garderobas:
Steve’as Jobs’as – Apple įkūrėjas mėgo nešioti tuos pačius drabužius kasdien. Juodas golfas, Levis džinsai, New Balance sportbačiai buvo jo stiliaus vizitinė kortelė.
Mark‘as Zuckerberg‘as – Facebook įkūrėjo pasirinkimas – marškinėliai (dažniausiai – pilki), pilkos, juodos, tamsiai mėlynas spalvos nertinis, džinsai, sportbačiai.
Barack‘as Obama – dažniausiai renkasi tarp dviejų geros kokybės kostiumų (tamsiai mėlynos arba pelenų spalvos). Interviu Vanity Fair jis yra minėjęs, kad: „Stengiuosi sumažinti pasirinkimų būtinybę. Nes man ir taip reikia priimti labai daug kitų sprendimų.“
Karl‘as Lagerfeld‘as – ar kada matėte garsųjį dizainerį bet juodo kostiumo ir akinių? Ši apranga nesikeičia net sezoniškai, ją dizaineris paįvairina pirštinėmis, sagėmis, laikrodžiais.
Simon‘as Cowell‘as – nesuka galvos dėl savo aprangos. Jo spinta pilna marškinėlių (juodų, baltų, pilkų) ir džinsų (mėlynų). Esant oficialiai progai S.Cowell‘as renkasi juodą švarką , baltus marškinius,.